Funny World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na forumu
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava
Dobrodošli na forumu Funny World
Prenova je končana!prenova ni bila celotna ampak samo delna upam da vam je všeč

 

 Nely Kim Furtado

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
GuGu

GuGu


Število prispevkov : 84
Join date : 01/07/2010

Nely Kim  Furtado  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nely Kim Furtado    Nely Kim  Furtado  EmptyNed Jul 04 2010, 21:00

Nely Kim  Furtado  Nelly-furtado-2006-mtv-e
Nelly Kim Furtado, kanadska pevka, * 2. decembra 1978.


Nelly Furtado je hčerka Marie Manuella in Antónia Jóse Furtado, portugalskih priseljencev z otoka São Miguel. Mnogo članov njene družine je bilo z glasbo tesno povezanih, kar je vplivalo na njeno odprtost do različnih glasbenih stilov.

Z glasbo se je začela ukvarjati pri štirih letih starosti, ko je z mamo v duetu pela na Dan Portugalske. Istočasno se je tudi naučila igrati na prve inštrumente in plesati, poleg tega pa je govorila angleško in portugalsko, kasneje pa se je naučila še špansko in v manjši meri hindijsko.


Nelly Furtado je zaslovela z albumom Whoa, Nelly!, izdanim leta 2000, na katerem sta bili med drugim tudi z Grammyjem nagrajeni pesmi I'm like a bird in Turn off the light. Leta 2006 se je z albumom Loose vrnila na glasbeno sceno. Prodala je več kot 10 milijonov albumov po vsem svetu.

Poznana je po svojem eksperimentiranju z različnimi glasbili, zvoki, žanri, jeziki in pevskimi stili. Na to raznolikost je vplivalo predvsem njeno zanimanje za raznoliko glasbo in najrazličnejše kulture.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nazaj na vrh Go down
GuGu

GuGu


Število prispevkov : 84
Join date : 01/07/2010

Nely Kim  Furtado  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nely Kim Furtado    Nely Kim  Furtado  EmptyNed Jul 04 2010, 21:01

men osebno je zelo dobra pevke še posebej mi je všeč pesem Manos al aire ki jo poje v španščini (moj 2. jezik zelo rada govorim špansko in želim si tut v madrid nekoč)
Nazaj na vrh Go down
.TiNchie*
Admin
.TiNchie*


Število prispevkov : 271
Join date : 24/06/2010
Age : 27

Nely Kim  Furtado  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nely Kim Furtado    Nely Kim  Furtado  EmptyNed Jul 04 2010, 21:34

GuGu je napisal/a:
men osebno je zelo dobra pevke še posebej mi je všeč pesem Manos al aire ki jo poje v španščini (moj 2. jezik zelo rada govorim špansko in želim si tut v madrid nekoč)

men je tud ta pesem najboljša od nje,drugače tud js si želim u madrid
Nazaj na vrh Go down
https://funnyworld.forummotion.com
Sponsored content





Nely Kim  Furtado  Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Nely Kim Furtado    Nely Kim  Furtado  Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Nely Kim Furtado
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Funny World :: Pevke-
Pojdi na: